İmkanlarımız ve Ortamımız

Sınıflarımız
Çocuk Kalbi Gündüz Bakımevi’nde içeriye girildiği andan itibaren her bir köşe çocukların ihtiyaçlarından yola çıkılarak dizayn edilmiştir. 40metrekare sınıflarımızda ferah, sade, göz yormayan, yaratıcılıklarını destekleyecek şekilde dekore edilip yaş gruplarına uygun tablolarla renklendirilmiş ve çocuklara ilham kaynağı olmuştur. Çocukların masabaşı etkinliklerinde hareketlerini kısatlamaması için özel boy masalar tercih edilmiştir. Sınıf dolaplarımız yere ve duvara sabitlenip güvenlik önlemleri alınarak, çocukların boylarına ve kullanımlarına uygun tasarlanmıştır.Askılık ve çanta dolaplarımız çocukların kullanımlarına uygun olarak sınıf içlerine yaptırılmıştır. Her bir cam ve kalorifer peteği için koruyucu çitler bulunmaktadır. Sınıftaki tüm prizlerde koruyucu kilit bulunmaktadır.

Her sınıfta mutlaka hava temizleyen palmiye bulunmaktadır. Görüntüsü bir yana toksik etkiye sahip olmayıp havayı temizlemesi bizim için oldukça önemli.

Isıtma Sistemi
Sınıflarımızın ısıtma sistemi en baştan mühendisler tarafından planlanarak yapılmıştır.

Antibakteriyel Halılar
Zemin için antibakteriyel ve antialerjik halılar kullanılmış olup, çocukların oturacağı minderler yıkanabilir kumaş ve pamuktan yaptırılmıştır.

Uyku Odalarımız
Uyku odalarımız çocukların ihtiyaçlarından yola çıkılarak severek dinlenecekleri ve kendilerini güvende hissedekleri şekilde dekore edilerek Balıkesir’de bir ilke imza atmıştır. Uyku odaları hastalığın yayıldığı alanların başında olduğu için 70 metrekareye kadar etkili toplamda 8 adet filtreli ve hepa filtreli hava temizleyicileri kullanıyoruz. Peki neden hava temizleyici cihaz kullanıyoruz?

Hepa Filtreli Hava Temizleyici
İyon jeneratörü,bu özelliği ile bulunduğunuz mekanda yüksek negatif iyon konsantrasyonu oluşturarak havanızı tazeler, kendinizi daha sağlıklı ve zinde hissetmenizi sağlar. ultraviyole lambası UV (c) ışınlar yaymak suretiyle havadaki bakteri, virüs ve küf sporları gibi mikroorganizmalarıyok edip havayı sterilize eder. Sivrisinek kovucu özelliğe sahiptir.Hepa filtre ile insan saçının ~1/300 ’ü olan 0.3 mikrona kadar çok küçük partikülleri % 99.97 gibi çok yüksek bir verimlilikle hapsedip bakteri, toz, polen, akar, küf gibi alerjenlere, hayvan ve insan derisi üzerinden kopan mikroorganizmalara karşı etkili bir filtrasyon yapar. Karbon Filtre, gaz moleküllerini yakalama özelliği vardır. HEPA filtrenin yakalayamadığı formaldehit ve amonyak gibi zararlı kimyasalları, kötü kokuları nötralize eder. Yani dememiz o ki çocukların soluduğu havayı dahi önemsiyoruz.

Tuvaletler
Çocukların kullandıkları tuvaletler mahremiyet açısından ayrı bulunmaktadır. tuvalet kapılarımız güvenlik açısından diğer kapılardan farklı şekilde dizayn edilmiştir.

Bahçelerimiz
Okulumuzun birbirine bitişik fakat farklı yapı ve türde yapılmış bahçeleri vardır. çocukların özgürce koşacakları bir alan bulunurken, toprağa, kuma, çakıl taşlarına dokunup; bahçelerindeki bitkilerin gelişimine tanık oluyorlar. Mini seramızda sebze ve meyveleri kendileri ekebiliyorlar. Sera yanında bulunan kendilerine ait mutfaklarında farklı deneyimler yaşıyorlar.