Beslenme

Çocuklarımıza her bir öğünde mutfağımızda taze taze pişen; doğal, paketlenmemiş, işlenmemiş ve sağlıklı gıdalar sunuyoruz. Çocuklarda yetersiz beslenme ve sonuçlarının önemini göz önünde bulundurarak; Çocuk Kalbi Anaokulu olarak “beslenme” standartlarımızın yüksek olması için çocuklarımıza her bir öğünde mutfağımızda taze taze pişen; doğal, paketlenmemiş, işlenmemiş ve sağlıklı gıdalar sunuyoruz.

Çiğ sütü kaynatıyor; yoğurdu mayalıyoruz. Gazlı içecekleri de şeker oranı yüksek hazır meyve sularını da mutfağımıza sokmuyoruz. Şeker oranı düşük komposto, limonata, taze sıkılmış meyve suları ve bitki çayları gibi içeceklerle çocuklarımızın kilo kontrollerine katkıda bulunuyoruz.

Her ne kadar çocuklarımız “abur cubur” olarak tanımladığımız paketlenmiş yiyecekleri sevseler de kendilerine hem lezzetli hem de sağlıklı alternatifler sunuyoruz. Ketçap, mayonez, hazır çorbalar, cipsler, hazır bisküviler gibi çocuklarımızın sağlığını olumsuz yönde etkileyen ve kan değerlerini yükselten yiyecekleri kullanmıyoruz. Aynı şekilde protein kaynaklarını seçerken de titiz davranıyoruz.

Beslenmenin en önemli unsurlarından biri olan su tüketimi konusunda da hassasiyetimizi devam ettiriyoruz.